تبلیغات
ظهور(نسل شریف) - سفر تاریخی به لبنان
ظهور(نسل شریف)
آنکه معترض نیست، منتظر نیست و معترض، منتظر نیست - دکتر علی شریعتی

آرشیو موضوعی

آرشیو

دوستان

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
  • تعداد نویسندگان :

سفر تاریخی به لبنان

                                                                              

اهمیت سفر رئیس جمهور ایران به لبنان در شرایطی که تمام تحلیلگرایان خاورمیانه از قریب الوقوع بودن جنگ میان اسرائیل و لبنان در اوایل مهرماه خبر داده بودند.

همزمان با نزدیک شدن به روز سفر تاریخی احمدی نژاد به لبنان لرزش پایه های پوسیده لانه فتنه صهیونیسم شدت گرفته و سران این رژیم وحامیان آنها در کاخ سفید و انگلیس به صراحت از انجام این سفر به شدت ابراز نگرانی کرده اند.

نزدیک به دو ماه قبل پایگاه اطلاعاتی "لبنان الان" ، 31 مرداد ماه از پیشنهاد فروش تسلیحات مورد نیاز ارتش لبنان از سوی محمود احمدی نژاد خبر داد. بعداز اعلام این خبر رسانه های عربی ...

هرکدام زمانی را برای سفر احمدی نژاد به لبنان اعلام کردند تا اینکه وزارت امور خارجه رسما اعلام کرد که دیدار رئیس جمهور ایران از لبنان در روزهای 13 و 14 اکتبر(21و22 مهرماه) صورت خواهد گرفت.این اولین سفر وی به بیروت است. در حالی كه رژیم صهیونیستی و امریكا با دخالت آشكار در امور داخلی لبنان نسبت به سفر رییس جمهوری ایران به لبنان هشدار دادند، رییس جمهوری لبنان با اشاره به دیدار خود با دكتر احمدی نژاد در نیویورك گفت: ما مشتاقانه آماده دیدار ایشان از لبنان هستیم.

لنشره تصریح كرد: نگرانی غرب و اسراییل از سفر احمدی نژاد به لبنان حول دو محور اساسی است:

 اول در خصوص آنچه را كه ایران به لبنان خواهد داد و دوم اینكه دیدار احمدی نژاد از جنوب لبنان است.

آمادگی ایران در كمك به لبنان در زمینه های مختلف باعث نگرانی برخی از جمله كشورهای بزرگ شده است.

مطبوعات لبنان نوشتند: سفر رییس جمهوری اسلامی ایران به لبنان، این كشور را از خطر قرار گرفتن در دهلیزهای تاریك سیاسی خارج خواهد كرد.

میشل سلیمان' رییس جمهور لبنان روز سه شنبه نشستی را با گروه مسؤول فراهم سازی مقدمات سفر احمدی نژاد در قصر 'بعبدا' كاخ ریاست جمهوری برگزار كرد.

همچنین شهرداری های ضاحیه واقع درجنوب بیروت تلاش خود را برای فراهم ساختن زمینه سفر

احمدی نژاد به لبنان ادامه می دهند. به عنوان مثال شهرداری برج البراجنه و الغبیری كه مسؤول راه

فرودگاه بین المللی بیروت هستند با نصب عكس های بزرگی از احمدی نژاد با پلاكاردهای بزرگی به

زبان عربی و فارسی به این مهمان بزرگ لبنان خوش آمد گفتند.

                  

خبرگزاری فرانسه (پنج شنبه) ‌از 'كفر كیلا'ی، لبنان گزارش داد: ساكنان جنوب لبنان پیش از سفر محمود احمدی نژاد رییس جمهوری هیجان زده شده اند.

در صورت حضور سیدنصرالله در مراسم استقبال مردمی از دكتراحمدی نژاد در جنوب بیروت، این دومین بار خواهد بود كه وی در چند سال اخیر (بعد از جنگ 33 روزه) در جمع گسترده مردم حاضر می شود. پیش از آن و تنها در سال 2008 در استقبال از 'سمیر قنطار' اسیر لبنانی آزادشده از بند رژیم صهیونیستی در عملیات مبادله اسیران موسوم به 'عملیات رضوان' تنها برای دقایق كوتاهی به صحنه آمد.

از زمان ترور سید'عباس موسوی' دبیركل پیشین حزب الله در فوریه 1992 تاكنون، رژیم صهیونیستی از هیچ تلاشی برای ترور سید حسن نصر الله فرو گذار نكرده است.در جنگ 33 روزه اسرائیل تمام ضاحیه كه احتمال حضور نصرالله در آن را می داد با خاك یكسان كرد اما نتوانست از وی هیچ اثری پیدا كند و بدین ترتیب ترور سید حسن نصرالله به یك آورزی دست نیافتنی برای رژیم صهیونیستی تبدیل شد.
این درحالیست که دیدار احمدی نژاد ازمنطقه جنوب لبنان خیلی خطرناک است ، زیرا این دیدار درواقع گشت وگذاریست در مناطق مرزی لبنان با فلسطین اشغالی ونزدیک شهرک های رژیم صهیونیستی وپادگان های نظامی این رژیم.

بیایید برای بی خطر بودن این سفر رئیس جمهورمان دعا کنیم

درباره وبلاگ

هر کس این سوال به ذهنش می رسد که امام زمان، این رهبر نجات بخش انتهای تاریخ، چگونه می تواند بر جهان پیروز شود؟ در اینجا امام صادق (ع) یک توجیه بسیار عمیق و کاملاً جامعه شناسانه و تاریخی دارد که: «قدرتهای ستمکار و قطبهای جنایت و ظلم به قدری از درون به فساد خواهند رفت که مقاومتشان را از دست می دهند و آنگاه شما از بیهوشی و خواب خرگوشی بیدار شده و چون مسلح به نیروی ایمان و آگاهی هستید بر آن قدرتهای از درون پوسیده و از بیرون فرسوده پیروز می شوید» و این پیروزی بر اساس منطق و غیبت و سنتهای اجتماعی است، سنتهایی که در اسلام قوانین خداوند است نه قوانین ماتریالیستی.
مدیر وبلاگ : عماد

آخرین پست ها

جستجو

نویسندگان

; ثبت نام استشهدایون داوطلب اعزام به بحرین 		rahil.ir

آپلود عكس