تبلیغات
ظهور(نسل شریف) - خواب "یك روز قبل"
ظهور(نسل شریف)
آنکه معترض نیست، منتظر نیست و معترض، منتظر نیست - دکتر علی شریعتی

آرشیو موضوعی

آرشیو

دوستان

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
  • تعداد نویسندگان :

خواب "یك روز قبل"

"7 دقیقه تا پاییز" مونده بود كه خواب "یك روز قبل" را می دیدم،یعنی 30 شهریور89، خواب دلتنگی هایم را،خواب "جراحت" قلبم را كه از بس مجرم است پرونده اش "زیر هشت" شده،خواب خستگیم را از زندگی در شهری كه خیلی از آدمهایش "قلب یخی" دارند و "شكلات داغ" می خورند و "قهوه ی تلخ" را به زور سر می كشند تا آخرش فال بگیرند ببینند "زندگی شیرین" در انتظارشان هست یا نه؟! آدمهایی كه "یه جیب پر پول" دارند،ولی باز هم از "بی پولی" خودشون می گن!

 وقتی بیدار شدم پاییز شده بود و من با خودم فكر می كردم تا كی باید "تاوان" رفاقتم را با دنیا بدهم؟ كاش می شد به دنیا و تعلقاتم بگویم: "خداحافظ رفیق" ،كاش حسرت و نگرانی "دیروز،امروز،فردا" همه ی دغدغه و زندگی من نشده بود...

وقتی فهمیدم قراره دوازدهمین روز پاییز26شهید گمنام بیایند تا باز تلنگری به ما بزنند و هوای شهر را بهاری كنند،لحظه شماری كردم تا زودتر دوشنبه بشه،با خودم فكر كردم بعد از این همه سال هرچند وقت یك بار شهدا برای نجات ما میان،نجات از دلبستگی مون به دنیا،اونها "كتاب قانون" را حفظ بودند و "دموكراسی تو روز روشن" را اصلاً  قبول نداشتند،فقط ولایت مطلقه ی فقیه را قبول داشتند، اونها می دونستند باید از خود بگذرند و فرصت طلایی جنگ را از دست ندهند چون "فرصتها چون ابر در گذرند..." اونها با نفَسشون با خونشون برای موندن اسلام تلاش كردند و حالا با استخوانهاشون میان تا به ما بگن دست از این دنیا بردارین كه این  دنیا به گناه كردنش نمی ارزد.

"پسر آدم، دختر حوا"! نسبت شهدا با ما نسبت "طلا و مس" است،برای طلا شدن مس وجودمان را باید به دست "كیمیاگر" شهدا بدهیم، "در چشم باد" لحظه ای نمی شود نگاه كرد،پس فرصت جوانی را دریابیم كه   "پستچی سه بار در نمی زند".

درباره وبلاگ

هر کس این سوال به ذهنش می رسد که امام زمان، این رهبر نجات بخش انتهای تاریخ، چگونه می تواند بر جهان پیروز شود؟ در اینجا امام صادق (ع) یک توجیه بسیار عمیق و کاملاً جامعه شناسانه و تاریخی دارد که: «قدرتهای ستمکار و قطبهای جنایت و ظلم به قدری از درون به فساد خواهند رفت که مقاومتشان را از دست می دهند و آنگاه شما از بیهوشی و خواب خرگوشی بیدار شده و چون مسلح به نیروی ایمان و آگاهی هستید بر آن قدرتهای از درون پوسیده و از بیرون فرسوده پیروز می شوید» و این پیروزی بر اساس منطق و غیبت و سنتهای اجتماعی است، سنتهایی که در اسلام قوانین خداوند است نه قوانین ماتریالیستی.
مدیر وبلاگ : عماد

آخرین پست ها

جستجو

نویسندگان

; ثبت نام استشهدایون داوطلب اعزام به بحرین 		rahil.ir

آپلود عكس