تبلیغات
ظهور(نسل شریف) - خنده ای تلخ تر از قهوه ی تلخ
ظهور(نسل شریف)
آنکه معترض نیست، منتظر نیست و معترض، منتظر نیست - دکتر علی شریعتی

آرشیو موضوعی

آرشیو

دوستان

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
  • تعداد نویسندگان :

خنده ای تلخ تر از قهوه ی تلخ

 

گریه تلخه،گاهی وقتا كه آدم میخواد از تلخی گریه فرار كنه،می خنده،اما گریه هم مثل قهوه می مونه،هرچه قدرم بخندی بازم تلخه،یه خنده ی تلخ! به قول احسان:"یه قهوه كه هر چی شكر بریزی، بازم همون تلخی ناب رو داره"

چند شب پیش میدون صنعت بودم-نه كه فكر كنی بچه بالا شهرم ها،نه خوشبختانه گذرم افتاده بود- كه یكی از این خنده های تلخ نصیبم شد،یه عكس تبلیغاتی برای فیلم "سن پطرزبورگ" دیدم كه سه تا از بازیگرهای زن این فیلم چون حجابشون درست نبود،خیلی ناشیانه و مسخره با فتوشاپ یه روسری چفت صورتشون كرده بودند و به زور موهاشون رو كرده بودند تو،خندیدم،یه خنده ی تلخ!

من نمی فهمم، یكی بیاد برای من توضیح بده،مردم وقتی تو خیابون هستند به این سه زن محرم نیستند، ولی تو سینما كه میرن محرم میشن؟

احكام اسلام بازیچه شده؟ یه زمانی وقتی فیلم سینمایی های ایرانی رو تو تلویزیون سانسور می كردند،می گفتند چون سینما فقط یه عدّه ی خاصی میرن! حالا كه دیگه به بركت مؤسّسات هنری،از بقّالی سر كوچه هم می شه با قیمت ارزون،فیلم های سینمایی رو بخری و با خونواده بشینی صد بار ببینی.

مسئله ی حجاب تو این كشور مورد غفلت نیست،مورد غرض و مرضه،بدبین نیستم،اصلاً من میگم شما قضاوت كنید،اوایل تابستون هر سال كه می شه،یك دفعه یك موجی به راه میفته بر علیه بدحجابی،از مردم دعوت میشه برای تجمع و راهپیمایی،روزنامه ها و مجلات مقاله می نویسند،سطح شهر پر میشه از  بنرها و پیامها و شعارها،رادیو و تلویزیون یك سره از حجاب صحبت می كنند و میز گرد و آسیب شناسی و سخنرانی و ....انقدر می گن و می گن و می گن كه دیگه حالت رو بهم می زنند،بعد تازه وقتی داری میز گردشون راجع به معضل بدحجابی رو می بینی،اگه كانال تلویزیون رو عوض كنی،تو می تونی كلی بشینی بخندی،البته خنده ی تلخ،به این بخندی كه كانال بعدش یه سریال داره پخش می كنه كه بازیگر زن این فیلم هفت قلم آرایش داره و واقعاَ بدحجابه،بعد از یك ماه همه ی سر و صداها و گیر و بند های مبارزه با بد حجابی یكهو می خوابه!

حالا قضاوت كن،به نظرت این كارها از روی غفلته؟؟

دوست دارم بگم:"غم این خفته ی چند،خواب در چشم ترم می شكند!"

 امّا باید بگم:كجایی نیما؟بیا و شعری نوتر بسُرا كه اینا خودشون رو به خواب زدند!!

 

مطلب فوق امروز در وبلاگ شخصی من (ماه غریبستان) كار خواهد شد.

استفاده از این مطلب با ذكر منبع (ماه غریبستان و نسل شریف) بلا مانع می باشد.

 

درباره وبلاگ

هر کس این سوال به ذهنش می رسد که امام زمان، این رهبر نجات بخش انتهای تاریخ، چگونه می تواند بر جهان پیروز شود؟ در اینجا امام صادق (ع) یک توجیه بسیار عمیق و کاملاً جامعه شناسانه و تاریخی دارد که: «قدرتهای ستمکار و قطبهای جنایت و ظلم به قدری از درون به فساد خواهند رفت که مقاومتشان را از دست می دهند و آنگاه شما از بیهوشی و خواب خرگوشی بیدار شده و چون مسلح به نیروی ایمان و آگاهی هستید بر آن قدرتهای از درون پوسیده و از بیرون فرسوده پیروز می شوید» و این پیروزی بر اساس منطق و غیبت و سنتهای اجتماعی است، سنتهایی که در اسلام قوانین خداوند است نه قوانین ماتریالیستی.
مدیر وبلاگ : عماد

آخرین پست ها

جستجو

نویسندگان

; ثبت نام استشهدایون داوطلب اعزام به بحرین 		rahil.ir

آپلود عكس