تبلیغات
ظهور(نسل شریف) - آدینه ای گذشت،امیدم نیامدی...
ظهور(نسل شریف)
آنکه معترض نیست، منتظر نیست و معترض، منتظر نیست - دکتر علی شریعتی

آرشیو موضوعی

آرشیو

دوستان

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
  • تعداد نویسندگان :

آدینه ای گذشت،امیدم نیامدی...

ما امروز وقتی می شنویم اهل كوفه و مدینه با علی علیه السلام چه كردند،وقتی می شنویم اهل مدینه بعد از رحلت پیامبر صلی الله علیه و آله با امام خودشون چه رفتاری داشتند و چه راحت بیعت شكستند،امام عصرشون رو تنها گذاشتند و دلش رو شكستند،دلمون از بی وفایی ها به درد میاد،به یاد دل سوخته ی علی دل می سوزونیم،به یاد فرق شكسته اش دلمون می شكنه،و برای درد دل كردنش با چاه دلمون به درد میاد،در حالی كه می دونیم مهدی فاطمه چاهی برای درد دل كردن نداره،به یاد سالهایی كه علی علیه السلام كنج خونه به خاطر جهل مردم زمانش نشست،اشك می ریزیم و می دونیم كه مولامون مهدی،قرنهاست كه در غربت غیبت به خاطر جهل ما خون دل می خورد...

خون به دل پسر خون خدا می كنیم بعد هم می گیم آقا بیا !

بی آنكه بدونیم "ما غایب و او منتظر آمدن ماست"

برای اومدنش دعا نمی كنیم،دعای ما شده فرج مشكلات خودمون،نشستیم تو تاریكی و منتظر برآمدن خورشید از پشت ابریم،نور خورشید پشت ابر رو نادیده می گیریم و با همان نور جوونه نمی زنیم.

غروب جمعه كه می شه می گیم "آقا یه جمعه ی دیگه اومد و تو نیومدی" بدون اینكه تا اون لحظه برای اومدنش دعایی كرده باشیم،یه دعا از ته دل مثل وقتی كه برای مشكلات بزرگمون دعا می كنیم،چه مشكلی برای هر كدوم ما بغرنج تر و بزرگتر از دوری و غیبت حجت خدا،بودن امام حی و حاضرمون، و ندیدنش و قد نكشیدن تو هوای نفسش؟! او فقط وقتی میاد كه نبودنش برای همه ی ما بشه بزرگترین مشكل و دردناكترین درد.

مردم كوفه و مدینه برای مولایی كه سالیان پیش به دست ظالمین كشته شد اشك نریختند و عزا نگرفتند و اون طوری خون به دل مولاشون كردند،وای بر ما كه این حوادث رو خوندیم و ناراحت شدیم ،باز هم مولامون كه در كنار ما زندگی می كنه رو گریوندیم،یادمون نره كه"حسین علیه السلام رو منتظرانش كشتند"

صدای منتقم آل علی كه طنین انداز لحظه های زمینه،صدای مردی تنها،نه!صدای تنها مردی كه فریاد "هل من ناصر ینصرنی"اش زمین و آسمون رو پر كرده رو نمی شنویم ولی خودمون فریاد می زنیم كه "چرا صدای ما رو نمی شنوی؟" مگر نمی دونیم كه "منتظر مصلح خود باید صاالح باشد"؟ پس كی به خودمون می آییم كه از غروب جمعه تا غروب سرخ جمعه ی بعد دل گل نرگسمون رو خون نكنیم و غروب كه دلمون گرفت بگیم:جمعه ای دیگر آمد و رفت هنوز آماده ی آمدنت نشدیم...

درباره وبلاگ

هر کس این سوال به ذهنش می رسد که امام زمان، این رهبر نجات بخش انتهای تاریخ، چگونه می تواند بر جهان پیروز شود؟ در اینجا امام صادق (ع) یک توجیه بسیار عمیق و کاملاً جامعه شناسانه و تاریخی دارد که: «قدرتهای ستمکار و قطبهای جنایت و ظلم به قدری از درون به فساد خواهند رفت که مقاومتشان را از دست می دهند و آنگاه شما از بیهوشی و خواب خرگوشی بیدار شده و چون مسلح به نیروی ایمان و آگاهی هستید بر آن قدرتهای از درون پوسیده و از بیرون فرسوده پیروز می شوید» و این پیروزی بر اساس منطق و غیبت و سنتهای اجتماعی است، سنتهایی که در اسلام قوانین خداوند است نه قوانین ماتریالیستی.
مدیر وبلاگ : عماد

آخرین پست ها

جستجو

نویسندگان

; ثبت نام استشهدایون داوطلب اعزام به بحرین 		rahil.ir

آپلود عكس